Menu
Partnerzy

Kartki multimedialne
Kartki animowane
Produkcja gier internetowych
Produkcja gier flash
Program partnerski Google AdSens
Co to jest Google AdSense?
Jest to program partnerski Google, dzięki któremu właściciele witryn internetowych mają okazję zarobić na wyświetlaniu nienachalnych reklam.
Google AdSense to bardzo dobre narzędzie dla właścicieli mniejszych witryn, którym ciężko dotrzeć do reklamodawców ze swoją ofertą.

Oficjalną stronę AdSense znajdziesz klikając na poniższy obrazek:

Wynagrodzenie naliczane jest na podstawie ilości kliknięć w reklamę, która wyświetla się na witrynie. Koszt takiego kliknięcia jest zależy od tego, ile dany reklamodawca przeznaczył pieniędzy na daną kampanię.

Reklamodawcy sami decydują o tym, ile chcą zapłacić za jedno kliknięcie. Oczywiście pieniądze te dzielone są pomiędzy firmą Google a właścicielem witryny - niestety procent, jaki zabiera Google z każdego kliknięcia jest tajemnicą.

Dużym plusem tego programu jest fakt, iż nie ma konieczności prowadzenia działalności gospodarczej, by otrzymywać wynagrodzenie. Mogą w nim uczestniczyć także osoby prywatne.

Dodatkowym atutem tej reklamy jest jej kontekstowość - tzn. że treść reklam dostosowuje się do treści, jakie wyświetlają się na witrynie. Dzięki temu tematyka reklam jest atrakcyjna, dla potencjalnych odwiedzających daną witrynę, na której są umieszczone reklamy.

Właściciele witryn mogę wybierać wśród różnych układów i formatów reklam, a także decydować o układzie kolorów (ramki, tekstu, linku, tła, itp).

W AdSense istnieje możliwość przypisania specjalnych kanałów, dzięki którym możemy dokładnie zbadać, które reklamy generują największe zyski, a które najmniejsze.

Google wprowadza coraz to różniejsze nowości, które mają zachęcać użytkowników do kliknięcia w reklamę. Pojawiają się np. obrazki przy linkach oraz reklamy video.

Oprócz zarabiania na płatnych linkach, istnieje możliwość zarabiania na skierowaniach, do poszczególnych programów firmy Google. Można zarobić np. na tym, że ktoś zainstaluje sobie Google Toolbar albo ściągnie program Picasa.

Rozliczenie z programem AdSense następuje w miesiącu, w którym suma naliczonych pieniędzy przekroczy 100 dolarów.

Istnieją dwie metody odebrania swoich pieniędzy. Jedną z nich są czeki, które firma wysyła na wskazany adres - jest to mniej wygodna metoda, gdyż później trzeba oddać czek do skupu lub incaso. Drugą metodą są przelewy bezpośrednio na konto bankowe - tutaj minusem jest fakt, że nie mamy możliwości zadecydowania o tym, po jakim kursie zostaną przeliczone nasze pieniądze.

Największym minusem tego programu partnerskiego jest fakt, że czasem firma Google blokuje dane konto, nie wypłacając pieniędzy, które zostały do tej pory uzbierane. Regulamin programu jest dość surowy i często może być złamany bez winy właściciela witryny.

Ale należy wspomnieć, że jest to program pewny i sprawdzony przez tysiące właścicieli witryn. Jest opłacalny, jeśli zapoznamy się z instrukcjami na temat tego, jak należy umieścić reklamy, jakich używać kolorów, itp. Wszystkie te informacje dostępne są na stronach google oraz wielu stronach poświęconych tej tematyce.

Gadżety na komórkę - Nokia
Reklama
Copyrights & Design KATILA